• lutego

  17

  2018
 • 6993

NOWY SEZON W OGRODZIE!

Przedwiośnie w ogrodzie

Do tej pory tegoroczna zima nie zapisała się jako szczególnie ostra i surowa.

Koniec lutego i początek marca to w zasadzie już przedwiośnie i jest to czas na wykonanie pewnych czynności w ogrodzie. Nie są to co prawda prace podstawowe, ale ich wykonanie w późniejszych miesiącach może nie przynieść oczekiwanych efektów.

Okres przedwiośnia to już m.in. ostatni moment na zawieszenie budek lęgowych, jeśli chcemy aby były zasiedlone jeszcze w tym sezonie. Pamiętajmy, że ptaki to nasi sprzymierzeńcy w walce z wieloma szkodnikami występującymi w ogrodach, dlatego warto rozważyć powieszenie takiej budki w ogrodzie lub na działce.

Koniec zimy to również dobry moment na zastosowanie (wyłożenie) w naszym ogrodzie łatek z dobroczynkiem gruszowym. Ten drapieżny pajęczak jest niezwykle skuteczny w walce z przędziorkami i innymi szkodliwymi pajęczakami. Dobroczynek ten występuje naturalnie w naszym środowisku, jednak intensywna chemizacja rolnictwa w przeszłości doprowadziła do drastycznego ograniczenia jego populacji. Pamiętajmy, że po wyłożeniu łatek z zimującymi dobroczynkami nie powinnyśmy przeprowadzać już zabiegów akarycydami, na które jest on bardzo wrażliwy. Jeśli w tym roku po raz pierwszy planujemy wykorzystać dobroczynka do walki z przędziorkami wskazane jest w pierwszej kolejności zastosowanie preparatu olejowego (np. promanal, treol) w celu zwalczenia form zimujących tego szkodnika, a dopiero później wyłożenie łatek z dobroczynkiem.

Jak wspomnieliśmy powyżej, w tej chwili jest optymalny czas na zwalczanie form zimujących w ogrodzie za pomocą preparatów olejowych. Są to jedne z najmniej szkodliwych środków do stosowania.

Z zabiegów chemicznych w okresie bezlistnym zwalczać możemy kędzierzawość liści brzoskwini. Zwalczanie tej choroby w czasie wegetacji rośliny jest w zasadzie niemożliwe, a opryski będą nieskuteczne.

Koniec lutego to również okres siewu nasion i robienia sadzonek roślin jednorocznych. Osoby, które zamierzają samodzielnie przygotować te rozsady powinny rozpocząć prace w tym kierunku. W końcu wiosna już tuż tuż…

W  tym roku przygotowaliśmy kilka nowości w naszej ofercie , o których będziemy Państwa sukcesywnie informować.

Na rozpoczęcie sezonu wprowadziliśmy specjalną ofertę promocyjną, w ramach której mogą Państwo zakupić po obniżonych cenach nawozy do ogrodu na cały sezon wegetacyjny. W ramach tej promocji można również dokonać zamówienia wysokiej jakości szczepionych sadzonek pomidorów, ogórków, kawona i melona. Szczegóły dotyczące promocji oraz wykaz dostępnych nawozów i ich cen dostępny jest na stronie internetowej.

Od tego roku, w naszej firmie wprowadzamy również możliwość wykupienia abonamentu na określony zakres obsługi Państwa ogrodów. Jednocześnie informujemy, że w okresie wiosennym możemy nie być w stanie obsługiwać nowych zleceń, ponieważ pierwszeństwo mają zlecenia stałe.

W nadchodzącym sezonie w naszej ofercie pojawi się wiele nowości o których będziemy Państwa informować na bieżąco na stronie internetowej oraz profilu na Facebook’u. Stopniowo poszerzamy również asortyment dostępny w naszym sklepie internetowym.

Zapraszamy do naszych Centrów Ogrodniczych „Zielonym do Góry” w Gozdowie i w Żukach oraz życzymy powodzenia w nadchodzącym sezonie ogrodniczym.

Kontakt:

Centrum Ogrodnicze "Zielonym do Góry"

Żuki 55
62-700 Turek
turek@szkolka-kowalski.pl
tel. 515 042 096

Gozdów 2A
62-604 Kościelec
gozdow@szkolka-kowalski.pl
tel. 511 910 840

Sklep internetowy i sprzedaż hurtowa
sprzedaz@szkolka-kowalski.pl
tel. 508 496 448
tel. 511 910 840

 

 

 

 • Telefon:
  502 381 946

 • ul .Krótka 4,
  62-700 Turek

O Nas

Witamy na stronach Szkółki Drzew i Krzewów Kowalski. Od prawie czterdziestu lat zajmujemy się produkcją roślin, w chwilu obecnej głównie metodami ekologicznymi.  W ostatnim czasie rozwijamy również doradztwo związane z biologiczną ochroną roślin, ukierunkowane na uprawy hobbystyczne  

Aktualności
© Copyright 2015 Szkółka Drzew i Krzewów Kowalski.
projekt i realizacja